Plag.com.ua - нова система протидії плагіату

Admin         6.6.2018

Plag.com.ua - нова система протидії плагіату

Навряд чи хтось здивується, почувши, що шахрайство з присудженням освітніх та наукових ступенів завдає Україні щорічно прямих збитків на 4 мільярди. І це тільки виплати з державного бюджету, що поповнюють рахунки плагіаторів за їхні псевдоздобутки та обіймання посад, на які вони взагалі не мали права. Чого варта лише історія про виявлення плагіату на 70 сторінках кандидатської дисертації одного з відомих українських політиків!

Гадаєте, за кордоном ситуація краща? Зовсім ні! Плагіат – проблема глобальна. Американські студенти теж впевнено наздоганяють наших. Нещодавно проводилися перевірки у південному штаті Луїзіана. 24,2% студентських текстів містять запозичення без згадки справжніх авторів.

Найслабшою ланкою боротьби з корумпованою системою залишається людина. Всім відомо: рука руку миє. Але й цю проблему може бути подолано завдяки технічним засобам контролю.

На жаль, нещодавно створений вітчизняний Національний депозитарій вже застарів. Він дозволяє накопичувати та систематизувати наукові тексти, але якісно мало чим відрізняється від загальнодержавної бази даних. Натомість у передових європейських країнах перейшли до надшвидкісної обробки Big Data - великих масивів даних у мережі Інтернет.

Наразі безумовним лідером є розробка міжнародної компанії з розробки програмного забезпечення ACVK, штаб-квартира якої знаходиться у столиці Литви Вільнюсі. Запустивши проект у 20 країнах кілька років тому, вони швидко отримали перший вагомий результат: три члени ЄС затвердили його в якості національного стандарту. Українська локалізація доступна за адресою http://www.plag.com.ua Що ж саме новаторського було запропоновано?

Насамперед 3 важливі сервіси об’єдналися в 1. До основної функції - ретельного пошуку плагіату - додали можливість перевіряти тексти, написані 128 мовами. Раніше користувач розбивав текст на дрібніші одиниці заради точності оцінки. Тепер це робити не потрібно. Викладач отримує можливість залучати для навчання іншомовні джерела. А студент може відправляти викладачеві через Інтернет свої перевірені системою роботи. Стає приємно й легко вчитися. До речі, оцінки можна ставити так само онлайн.

Ось що розповідає представник компанії ACVK Артурас Вінкевічюс: «Цифрові джерела повністю витіснили паперові. Студенти дедалі менше користуються ними для списування через поступову втрату ними актуальності викладених даних. Саме тут і ловимо спритників за допомогою www.plag.com.ua. База академічних текстів для порівняння поповнюється вчасно. Для перевірки співпадінь використовуються усі без винятку доступні в Інтернеті джерела. Українська система перевірки працює досконало. Ціна адаптована до українських реалій. Ми зменшили її до 200 грн. Самі ж студенти матимуть змогу користуватися безкоштовно і базовим функціоналом, і просунутими функціями за умови поширення ним інформації про систему у соцмережах. Чим більше нею користуватимуться, тим краще».

Принциповою відмінністю програмних продуктів ACVK від усіх інших є можливість оцінювати комплексно, наскільки робота бездоганна.

Першою з’являється оцінка подібності. Вона показує, скільки знайдено неунікальних елементів. У рядкові нижче ставиться оцінка вірогідності плагіату. Парафраз – третя унікальна функція. Трюк із заміною кожного четвертого або п’ятого слова приречений на поразку. Зміна граматичних категорій також не допоможе.

Остання оцінка – це кількість збігів. З ризиком плагіату прямо не корелює. Це, скоріше, показник авторського внеску до роботи. Різні вимоги – різні показники, адже реферат й докторська дисертація є роботами різного ґатунку.

Нарешті, система контролює, чи коректно оформлено цитати. Для аспірантів – це знахідка.

Крім того, збіги маркуються різними кольорами залежно від типу запозичення. Локальний редактор дозволяє виправляти все в браузері. Оригінальний формат зберігається для всіх мов.

Потужність системи вражає. Вона не сповільниться ні на мить, навіть якщо там одночасно зберуться всі студенти світу. Plag.com.ua - це новий рівень у боротьбі з плагіатом, який дозволить виховати нове покоління, не вражене цією вкрай небезпечною недугою. Але краще один раз перевірити, ніж сто разів почути. Чи не так?


Коментарі

марія     13.12.2019 11:00

Скільки разів маже студент реревіряти свою дипломну роботу

Додати коментар