Про День святого Валентина

Оля Рущак         14.2.2014

Історія цього свята справді контраверсійна. Що саме ми можемо дізнатися зазираючи до книг з історії, легенд чи переказів? Цікаво, як трактують свято сучасники?

За легендою священник Валентин жив за часів імператора Другого Готського, в третьому столітті. Войовничий імператор Клавдій вважав, що подружні стосунки заважатимуть воякам віддано служити,тому видав едикт про заборону воїнам одружуватися. Попри це, священник Валентин таємно вінчав закоханих. Через непослух, його ув'язнили,та за численні добрі справи імператор Клавдій наказав віддтяти голову Валентину, що й сталося 14 лютого. Відтоді, ця дата є особливою для всіх закоханих. Згідно з переказами, день святого Валентина замінив собою язичницьке свято луперкалій, яке святкували саме 14 лютого. Такі зміни здійснив Папа Римський Геласій Перший, в 496 році.

Прес-секретар Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Євгеній Заплетнюк зазначає, що день святого Валентина, який за новомодною традицією відзначають напередодні великого свята Стрітення Господнього, є прикладом людської неграмотності у питанні християнського віровчення, та як наслідок цього — разючої підміни понять, коли «святість», навіть видуманої особи полягає не у догоджені Богу, але в потуранні людським порокам. Прес- секретар Патріархії зазначив: «Найкращий спосіб виявити любов і найчистіші почуття до своєї половинки — привести у храм, на святкове богослужіння». Суджень існує багато, а також легенд та міфів.

Шановні студенти, Первинна профспілкова організація бажає вам завжди відчувати це піднесене й світле почуття, що зветься коханням.


Коментарі

Ще ніхто не прокоментував цю публікацію.


Додати коментар


Останні питання

Скільки є свавіля і порушення прав,свободи людини на цій інтернет сторінці?

Перш ніж надіслати коментар, користувачі мають таку свободу , погоджуються з тим, що:

a. Прийняти повну відповідальність за коментар, який ви надішлете.
б Використовувати цю функцію лише для законних цілей.
с Не публікувати наклепницькі, образливі, расистські, сексисті, загрозливі, вульгарні, нецензурні, ненависні або іншим чином неприйнятні коментарі або публікувати коментарі, які стануть кримінальним правопорушенням або потягнуть за собою громадянську відповідальність.
д. Не публікувати або не надавати доступ до будь-якого матеріалу, який захищений авторським правом, торговою маркою чи іншим майновим правом без чіткого дозволу власника авторського права, торгової марки або будь-якого іншого майнового права.
е Оцінити для себе точність будь-якого висновку, поради або іншого змісту

НЕ ВСІ КОМЕНТАРІ варті уваги, і тим більше відбувається порушення прав людини.

Хочу звернути увагу адміністраторів на наступне, відбувається добровільна згода виставляння коментарів, які станють співучасники кримінального правопорушенням або потягнуть за собою громадянську відповідальність.

Будуймо суспільство ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЛЮДЕЙ.

Яким чином проходить відбір та сам перехід контрактника на державну форму, якщо звільнилось місце.

Если я у меня 2 перездачи екзамена, буду ли я получать Соц.стипендию? Сирота

Скажіть будь ласка дитина учасника АТО має якісь пільгі при оплаті за гуртожиток?

Талон історія України усно чи письмово??