Про День святого Валентина

Оля Рущак         14.2.2014

Історія цього свята справді контраверсійна. Що саме ми можемо дізнатися зазираючи до книг з історії, легенд чи переказів? Цікаво, як трактують свято сучасники?

За легендою священник Валентин жив за часів імператора Другого Готського, в третьому столітті. Войовничий імператор Клавдій вважав, що подружні стосунки заважатимуть воякам віддано служити,тому видав едикт про заборону воїнам одружуватися. Попри це, священник Валентин таємно вінчав закоханих. Через непослух, його ув'язнили,та за численні добрі справи імператор Клавдій наказав віддтяти голову Валентину, що й сталося 14 лютого. Відтоді, ця дата є особливою для всіх закоханих. Згідно з переказами, день святого Валентина замінив собою язичницьке свято луперкалій, яке святкували саме 14 лютого. Такі зміни здійснив Папа Римський Геласій Перший, в 496 році.

Прес-секретар Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Євгеній Заплетнюк зазначає, що день святого Валентина, який за новомодною традицією відзначають напередодні великого свята Стрітення Господнього, є прикладом людської неграмотності у питанні християнського віровчення, та як наслідок цього — разючої підміни понять, коли «святість», навіть видуманої особи полягає не у догоджені Богу, але в потуранні людським порокам. Прес- секретар Патріархії зазначив: «Найкращий спосіб виявити любов і найчистіші почуття до своєї половинки — привести у храм, на святкове богослужіння». Суджень існує багато, а також легенд та міфів.

Шановні студенти, Первинна профспілкова організація бажає вам завжди відчувати це піднесене й світле почуття, що зветься коханням.


Коментарі

Ще ніхто не прокоментував цю публікацію.


Додати коментар


Останні питання

якщо я вступаю на державну службу в липні, обов'язково потрібно переводитися з денної форми навчання на заочну?
(5 курс, термін навчання до грудня 2018 року),
по суті вересень-жовтень це практика, а грудень-січень екзамен і диплом.

Коли прийде академічна стипендія за квітень?

Чи має право викладач замість енок (пропусків) за семінар/лекцію ставити 1 бал (в системі з середнім арифмеимчним)?

Адже оцінка, це показник знань студента, яким чином відсутність студента на парі впливає на рівень його знань?

На скільки взагалі правомірні дії викладачів в такій ситуації?
Це типова ситуація усюди (принаймні на моєму факультеті - економічному)
Чи міг би профком прояснити ситуацію

Наперед вдячний!

Коли починаеться сесія в природничому коледжі?

Добрий день. Скажіть будь ласка, що треба для відновлення єдиного квитка?