Профком студентів проти скасування стипендій

Галина Чорна         24.12.2014

Профком студентів проти скасування стипендій

23 грудня Профком студентів Львівського національного університету імені Івана Франка спільно зі Студентською радою Львова долучилися до всеукраїнської попереджувальної акції протесту проти скасування стипендій студентам, яка відбулася під стінами Верховної ради України.

У вересні, після вступу в дію закону України "Про вищу освіту", стипендія мала бути збільшена до розміру прожиткового мінімуму, вже у грудні - вони збиралися її забрати. Тому, не зважаючи на вчорашні обіцянки, не скасовувати стипендії, студенти не дали задньої, а показали, що до кінця відстоюватимуть свої права і не дозволять скорочувати соціальні видатки для найбільш обездолених верств населення, шукаючи кошти там, де їх не може бути, і водночас закриваючи очі на зростання прибутків олігархів.

Випадкова зустріч із депутатом-землячкою Оксаною Юринець потішила львівських студентів, адже народна обраниця запевнила, що в цьому соціальному конфлікті вона залишатиметься на стороні студентства.

Висловлюємо подяку голові Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, Яцейко Марії Григорівні, за фінансову підтримку в організації поїздки.