Студенти проти законопроекту №5130

Admin         16.12.2016

Студенти проти законопроекту №5130

16 грудня коло Львівської облдержадміністрації студентство Львова висловило свою думку щодо законопроекту №5130 і передали через голову ОДА Олега Синютку листа з вимогами Президентові України.

Основні вимоги студентства:

1. Не приймати жодних рішень, що стосуються студентства, без консультацій з органами студентського самоврядування, загальнонаціональними студентськими організаціями  та студентськими профспілковими комітетами.

2.Повернути визначення мінімального обсягу стипендій та кількості студентів, що мають отримувати академічні стипендії, що передбачені частинами 4, 6, 7, 8 статті 62 Закону України «Про вищу освіту» і які пропонує вилучити законопроект КМУ(№ 5130) до обговорення зі студентськими організаціями (п. 1).

3. Повернути в проект бюджету «загублені» 800 000 000 грн. на академічні стипендії, які були в презентації уряду, але відсутні у пропонованому КМУ проекті бюджету України на 2017 рік.

4.  Повернути виплати стипендій учням професійно-технічних закладів освіти.

Ми дуже сподіваємось, що нас почують та підтримають нашу консолідовану позицію. В іншому випадку студентство буде змушене вийти на акції протесту по всій країні! 

 

Фото: Софія Трощук


Коментарі

Вася     19.12.2016 18:27

Президент не може наложити вето на з/п 5130, бо він ще лежить у ВРУ і не підписаний Головою ВРУ Парубієм., бо Ю.Шухевич заблокував це підписання, внісши проект Постанови про його відкликання. Тепер ВРУ 20-22 грудня має проголосувати за цей проект Постанови, набравши 226 голосів, що малоймовірно. ВСЕ В ЧАСІ. Коли приймуть бюджет, то і 5130 Порошенко підпише, бо тягнути, ветувати, знову голосувати НІКОЛИ, НЕМАЄ ЧАСУ. Треба коректувати проект Постанови уряду, проект наказу МОН, рішення Вченої ради по стипендіях. А якщо не проголосують за бюджет, то.....

Вася     22.12.2016 16:23

Сьогодні з/п №5130 прийняли остаточно (Постанову відхилили). Тепер його підпише Парубій і направить на підпис Порошенку. Той теж швидко його підпише, бо на возіння з вето немає часу. На основі цього закону і закону про держбюджет Кабмін прийме Постанову про стипендії.

Вася     26.12.2016 17:44

Президент підписав №5130 і №5000 (бюджет). Тепер КМУ відкритий шлях до прийняття Постанови (Постанов) про стипендії. Акція нічого не дала. Треба конкретні пропозиції до Постанови, враховуючи розділення по міністерствах академічної і соціальної стипендій.

Додати коментар


Останні питання

Добрий день, цікавить нарахування соціальних стипендій для ВПО. Згідно із законом якщо студент мав заборгованість, але здав її до початку наступного семестру, то він може отримувати соц стипендію. Тільки доньці соціальну стипендію так і не дали з початку навчального року, хоча заборгованість була здана в серпні

Скажіть, будь ласка, стипендія для першокурсників по рейтингу ЗНО буде до січня? Січень включно?

стосовно соціальної стипендії, то наскільки я розумію, кошти за жовтень та листопад мають надійти наприкінці листопада? чи наприкінці листопада надійдуть кошти лише за жовтень? тоді за листопад коли? виходить, якщо таким чином механізм виплати зміститься на один місяць, одна виплата просто пропадає або ж влітку коли закінчується термін виплати повинно прийти дві стипендії?

Розпорядженням голови облдержадміністрації призначені премії студентам: обласні- 28 ( по 5140 грн.), В.Чорновола - 2 (по 4800 грн.), Є. Лазаренка -1 (4800 грн.). З чим і вітаєм студентів, які рекомендовані Вченою радою за успіхи у навчанні, наукову, громадську, спортивну діяльність.

Доброго дня! В мене соціальна стипендія останнього разу приходила ще 5 жовтня. Минуло більше місяця, то де стипендія за жовтень? Наперед дякую за відповідь