Всеукраїнський семінар студентського молодіжного лідера

Андрій Білинський         3.10.2017

Всеукраїнський семінар студентського молодіжного лідера

129 молодих лідерів та активістів студентських організацій зібрала Асоціація правозахисних організаторів студентів України (АПОС) на традиційний Всеукраїнський семінар студентського молодіжного лідера.
Захід відбувся 27–30 вересня 2017 року на базі СОТ “Буревісник” ХДУ – смт. Лазурне.
Семінар організовано за підтримки Профспілки працівників освіти і науки України та Міністерства молоді та спорту України в рамках реалізації програми “Лідерство, соціальне становлення та  правова культура у студентської молоді”.
Під час заходу відбулася інтеграційна презентація делегацій-учасниць заходу. В інтерактивній формі студентські активісти презентували власні первинки. Робота продовжилася після об’єднання у шість команд для участі у конкурсі на кращий промо-відеоролик на тему: «Студент – це круто»! Ввечері усі згуртувалися під час патріотично-виховного заходу.
Наступного дня відбулася фахова дискусія: «Мотивація членства та активної участі у діяльності молодіжних громадських організацій". Учасники заходу вивчали також Основи організаційної діяльності молодіжних громадських організацій. Питання мотивації членства виходить на перший план.
Подальша робота продовжилася за тематикою секцій, а саме: "Основи соціально-економічного захисту студентської молоді в сучасних умовах", "Формування та розвиток лідерських якостей. Імідж молодіжного лідера", "Техніка ведення переговорів та ефективні комунікації. Вирішення конфліктних ситуацій".
Наступного дня відбувся обмін досвідом з реалізації успішних проектів у студентських первинках різних вишів України. Корисною для учасників була можливість обмінятися думками, власними розробками та «родзинками» своєї роботи. Особливо цікаво для учасників було  ознайомлення з досвідом соціальної та правозахисної діяльності студентських організацій різних ВНЗ України.
Значну увагу під час навчання організатори приділили психологічним аспектам особистості лідера. Так, міжнародний тренер Ольга Денисова провела з учасниками надзвичайно цікавий тренінг: «Формування професійних та особистісних компетенцій студентського лідера».
Також надзвичайно цікавим був інтерактивний тренінг з основ організаційної діяльності студентських первинок. Учасники у формі міні-лекції та діалогу розглянули базові функції МГО, основні статутні вимоги до їх діяльності та ключові напрями роботи студентських первинок, їх особливості. Обговорили основні труднощі, з якими стикаються профактивісти під час залучення студентів до МГО. У формі рольової гри та роботи в малих групах студентські лідери відпрацювали навички переконання та формування позитивного іміджу МГО.
Традиційно вразив тренінг-квест «АПОС-big-games» з team-building. Під час квесту учасники Школи відпрацювали механізми формування ефективних студентських команд у студентських первинках. Кожна з п’яти команд  пройшла понад сім різноманітних «станцій та перешкод», де студентам з різних міст та вишів необхідно було згуртуватися в єдину команду, виробити найкращу тактику, розподілити обов’язки для досягнення найкращого результату.
Увечері під час «світського рауту» кожен учасник Семінару отримав сертифікат про участь та проходження базового курсу з основ лідерства.
Дякуємо усім, хто взяв участь у цьому надзвичайно цікавому заході. Сподіваємося, що отримані знання обов’язково допоможуть кожному не тільки у його лідерській роботі,  а й повсякденному житті.