Соціальна домінанта обговорення під час зустрічі лідерів студентських профкомів із замміністра освіти і науки

Admin         5.4.2014

Соціальна домінанта обговорення під час зустрічі лідерів студентських профкомів із замміністра освіти і науки

3 квітня 2014 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбулася зустріч першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун з головами профспілкових комітетів студентів вищих навчальних закладів.

У роботі заходу та обговоренні актуальних питань соціально-економічного характеру взяли участь Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, заступник Голови Профспілки Сергій Романюк, голова ради вищої школи ЦК Профспілки Володимир Цвих, голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь, проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ імені Вадима Гетьмана Олексій Олексюк, лідери студентських профспілок з Одеси, Харкова, Львова, Донецька, Тернополя, Запоріжжя, Чернівців, Сум, Чернігова, Києва та інших міст. Львівський національний університет імені Івана Франка представляв голова профкому студентів Михайло Мураль.

Розпочинаючи зустріч, заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун наголосила, що ситуація в освітній галузі наразі складна й неоднозначна. Щодо обсягів державного замовлення у вищих навчальних закладах, про що одразу запитали профспілковці, Інна Совсун прокоментувала, що наразі вони зменшуватися не будуть.

Важливими питаннями, які піднімали активісти профспілковго руху, були прожитковий мінімум і стипендія – фінансова складова життя студента, практики за кордоном та на підприємствах країни, працевлаштування випускників ВНЗ, аспірантів, докторантів й конкурентоздатність молоді на ринку праці.

Окремим блоком дискусії стали проблемні нюанси функціонування баз відпочинку навчальних закладів та санаторіїв-профілакторіїв. Положення про ці об’єкти інфраструктури так і не прописані, а проблемних моментів у їх утриманні досить багато. Молодь задля збереження свого ж здоров’я запропонувала спільно з міністерством попрацювати у цьому напрямі і виписати потрібні документи. 

Щодо питання від голів профкомів про ситуацію з базами відпочинку ВНЗ у Криму, Інна Совсун зазначила, що наразі Міністерство не має політичного співрозмовника. Самопроголошена влада Криму не співпрацює з владою у Києві. Існують значні проблеми комунікації з закладами освіти в Криму, адже звичні канали комунікації перервані. Тож це питання зараз активно опрацьовуєтся у профільному Міністерстві. Також вона запропонувала головам профкомів долучатися до створення інформаційного фону та активного донесення правдивої інформації до тих, хто навчаться у Криму, через профспілкові сайти, соціальні мережі.

Під час зустрічі важливу роль було відведено проблемі доступу до публічної інформації. Так, всі накази Міністерства, які друкуються, будуть опубліковані на сайті. Важливо відзначити, що на сайті МОНУ у розділі «Публічна інформація» запрацював у тестовому режимі підрозділ «Відкрита бухгалтерія», де подано інформацію щодо розподілу коштів. Адже відкритість та відновлення довіри до профільної установи – один з вагомих аспектів у роботі нової влади. 

На завершення дискусії Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що добрим знаком є те, що теперішня влада чує Профспілку, і є усі можливості спільно реалізовувати обговорене. Це одна із перших робочих зустрічей представників нового Міністерства освіти з головами студентських профкомів навчальних закладів усіх регіонів України. 

«Важливо, щоб це були не епізодичні зустрічі, а ціла система роботи, постійний контакт з висновками і напрацюваннями. Лише так можна впроваджувати новації й відшуковувати активи для соціально-економічного захисту прав учителів, викладачів та студентів», – підкреслив Георгій Труханов. 

Молодь у свою чергу запевнила, що готова долучатися до подальшого обговорення та спільного напрацювання потрібних документів, нормативних актів, законів для поліпшення якості вищої освіти й підвищення власної конкурентоздатності на ринку праці. 

За інформацією pon.org.ua


Коментарі

Ще ніхто не прокоментував цю публікацію.


Додати коментар


Останні питання

Скільки є свавіля і порушення прав,свободи людини на цій інтернет сторінці?

Перш ніж надіслати коментар, користувачі мають таку свободу , погоджуються з тим, що:

a. Прийняти повну відповідальність за коментар, який ви надішлете.
б Використовувати цю функцію лише для законних цілей.
с Не публікувати наклепницькі, образливі, расистські, сексисті, загрозливі, вульгарні, нецензурні, ненависні або іншим чином неприйнятні коментарі або публікувати коментарі, які стануть кримінальним правопорушенням або потягнуть за собою громадянську відповідальність.
д. Не публікувати або не надавати доступ до будь-якого матеріалу, який захищений авторським правом, торговою маркою чи іншим майновим правом без чіткого дозволу власника авторського права, торгової марки або будь-якого іншого майнового права.
е Оцінити для себе точність будь-якого висновку, поради або іншого змісту

НЕ ВСІ КОМЕНТАРІ варті уваги, і тим більше відбувається порушення прав людини.

Хочу звернути увагу адміністраторів на наступне, відбувається добровільна згода виставляння коментарів, які станють співучасники кримінального правопорушенням або потягнуть за собою громадянську відповідальність.

Будуймо суспільство ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЛЮДЕЙ.

Яким чином проходить відбір та сам перехід контрактника на державну форму, якщо звільнилось місце.

Если я у меня 2 перездачи екзамена, буду ли я получать Соц.стипендию? Сирота

Скажіть будь ласка дитина учасника АТО має якісь пільгі при оплаті за гуртожиток?

Талон історія України усно чи письмово??