Питання-відповідь

Сирота         13.9.2017 21:18

Маю таке питання. За два місяці прийшло соціальна 3400. Так і має бути? Це через те, що вийшла на академічну, соціальна менша на 600 грн?

Відповіді

123         13.9.2017 23:01

Соціальна не залежить від академічноі, вона завжди 1900 грн.за місяць, тобто мало бути 3800 за два місяці, чому не прийшла та сума яка мала бути - це вже потрібно з'ясовувати.

Д         14.9.2017 6:34

А з податками це часом не зв'язано ???

Д         14.9.2017 6:45

Так, зокрема, до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державних премій України або стипендій України, призначених законом, постановами Верховної Ради України, Указами Президента України (пп. «б» 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу). Також пп. 165.1.26 цього пункту визначено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, тобто не вище за суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножену на 1,4 та округлену до найближчих 10 гривень (у 2017 році – 2240 грн).
Отже, сума стипендії, що виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, місячний розмір якої у 2017 році перевищує 2240 грн., оподатковується на загальних підставах. При цьому відповідно до пп. 1.6 п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу платники військового збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначений ст. 176 Кодексу.

Оксана Касараба         14.9.2017 13:33         відповідь профкому

Прийдіть у Профком студентів (125 ауд. головного корпусу) - будемо з'ясовувати це питання.

Додати відповідь